Apartman Ve Site Avukatlığı Nedir?

Av. Ceren YANIK > Makaleler > Apartman Ve Site Avukatlığı Nedir?
  • Apartman Ve Site Avukatlığı Nedir?

  • Şubat 13, 2024
Paylaş
Her türlü avukatlık ve danışmanlık hizmeti için bizimle iletişime geçin. Whatsapp: 0545 190 06 07
Apartman Ve Site Avukatlığı Nedir?

Toplu yaşamın en büyük temsilcileri olan apartman ve siteler günümüzde çok yaygınlaşmıştır. Bu gelişme beraberinde hukuki uyuşmazlıkların artmasına sebebiyet vermiştir. Apartman ve sitelerde komşuluk hukukundan kaynaklı birçok hukuki problem ortaya çıkmaktadır. İşte bu nedenle apartman ve sitelerdeki hukuki sorunların çözümü için profesyonel apartman ve site yönetimi avukatlık hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Apartman ve Sitelerin hukuki problemlerinde uygulanacak kanun kat mülkiyeti kanunudur. Kat Mülkiyeti Kanunu, ülkemizde toplu yaşamlarla ilgili hak ve kuralları içeren bir yasa olup, konut tek parsel veya birden fazla parsel olarak kurulmuş olsa da tapuda toplu yapı şerhi bulunması halinde Kat Mülkiyeti Hukuku uygulanacaktır.

Apartman ve sitelerdeki hukuki uyuşmazlıkların en kısa sürede çözümü için Kat mülkiyeti hukuku alanında uzman bir avukatla çalışması gereklidir.

Apartman ve Site Avukatlığı, apartman ve sitelerin hukuki ihtiyaçlarını etkili bir şekilde yönetmek ve hukuki problemlerin kısa sürede çözümü konusunda büyük rol oynamaktadır.

Apartman Ve Site Avukatlığı, yönetim planının yasal uygunluğunu sağlamak için hukuki danışmanlık hizmeti sunulmasının yanında ileride ortaya çıkabilecek hukuki sorunlara kısa sürede çözüm bulmaktadır. Apartman ve sitelerdeki tüm hukuki problemlerinin çözümü, yönetim planının mevzuat uyumluluğu ve sözleşme yönetimi gibi konularda problemlerin çözümüne yönelik profesyonel hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir. Apartman ve sitenin, yasal uyuşmazlıklarının yönetilmesi, hukuki işlerinin, icra takiplerinin, davalarının yürütülmesi ve apartman ve site adına arabuluculuk hizmetlerinin sunulması da avukatlık hizmeti kapsamı içindedir.

Apartman ve Site Yönetimlerine, hukuk büromuz tarafından profesyonel avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir.

 

 

Her türlü avukatlık ve danışmanlık hizmeti için bizimle iletişime geçin. Whatsapp: 0545 190 06 07
Paylaş